עו”ד אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה

איש מאתנו אינו אוהב לחשוב על אסונות, או דברים רעים שחלילה וחס יקרו. עם זאת, מטבעו של עולם, המזל הינו הפכפך. שכן, כבר אירעו מקרים, כולל כאלה של "מאיגרא רמא לבירא עמיקתא". במילים אחרות, אנשים שהיו על גג העולם וניהלו עסקים במיליוני שקלים, ופתאום יום אחד חלו או נפגעו חלילה בתאונה. וכך, איבדו את כושר עבודתם. זוהי כמובן, דוגמה קיצונית, אך מוסר ההשכל בסיפורים אלה וכבר נאמר, כי "כדאי להכין לירה לבנה ליום שחור" וכיו"ב. וכאן, מגיע מקומן של פוליסות הביטוח, כגון אלו הנמכרות על ידי חברות הביטוח הפרטיות. עקרונית המדובר בפתרון מצוין, שכן באמצעות רכישת פוליסה המבטחת אתכם מפני, לצורך העניין, אובדן כושר עבודתכם. הרי, שבמחיר שווה לכל נפש, לרוב, הנכם קונים תמיכה כלכלית מספקת היה וחלילה הגרוע מכל יקרה. וכזו, אשר הופכת את אותו גרוע מכל, למעט פחות גרוע. ויש שיאמרו, גרוע פחות באופן משמעותי. עם זאת וחשוב לא פחות, לכאורה ברכישת פוליסת ביטוח, למקרה של אובדן כושר עבודה, הנכם קונים באותה חבילה ועל פניו שקט נפשי. שכן הבטחתם עצמכם מהגרוע מכל. ולכן נראה, כי כל שנותר זה להתרכז וליהנות מהווה החיים.

ובכן, לא מדויק...

צר לנו לעכור מעט את שמחתכם, לאור הנזכר בשורות לעיל. עם זאת, בכדי לוודא כמה שניתן, כי אכן הנכם מבוטחים כפי שמצהירות הלוך והצהר חברות הביטוח בפרסומות, ברדיו בטלוויזיה ובכל מקום בו מצויים אנו. להלן מספר פעולות, שיש לנקוט וזאת על קצה המזלג, בכדי להבטיח את הביטוח שרכשתם...

פנייה לעו"ד מומחה

כאמור נושא זה של ביטוח, במקרה של אובדן כושר עבודה, הינו רציני ביותר ומהווה כדיני נפשות של ממש ולא פחות. לכן וכיאה, לנושא כה משמעותי לחייכם, יותר ממומלץ לפנות אל עורך דין המתמחה בנושא, של, נזיקין ופגיעות בעבודה מחד וביטוחים מאידך. אותו עו"ד מומחה, ינחה אתכם בדבר ובין היתר הפעולות שיתוארו להלן, אותן עליכם לבצע, אלא כי כמובן הכול בהתאמה לכל מקרה וגופו.

על חוזה הביטוח להתאים עבורכם

על כל חוזה ומקל וחומר חוזה ביטוח, להתאים ולהיתפר למידותיהם של הצדדים ובמיוחד לצד הלקוח והמשלם. שכן ולצורך העניין, על חוזה ביטוח, במקרה של אובדן כושר עבודה, להיות בהיר ונהיר לצד הלקוח, בטרם חתימה. שכן, ישנם נושאים רבים שיש להגדיר כגון, מתי פגיעה תיחשב כפגיעה מעבודה, ומתי ייחשב אדם כי איבד את כושר עבודתו. בנוסף, אילו פעולות נדרש כי המבוטח לא יוכל לבצע וכיו"ב. כל זאת, שכן היה ותבטחו עצמכם בסעיפים בחוזה, שאינם רלוונטיים עבורכם. לא רק, שהנכם עלולים לשלם כסף ו"להניחו על קרן הצבי". אלא כי, אף במקרה שתאבדו חלילה את כושר עבודתכם. הרי שאזי, תבוא חברת הביטוח, כפי שחברות הביטוח נוהגות לא מעט פעמים ותטען, והפעם אולי מעט בצדק, כי החוזה שנחתם עמה אינו מזכה אתכם בתגמולים, או פיצוי. מרגע שחתמתם על הסכם/חוזה, שאינו משרת את מטרתכם, יהא קשה להוכיח אחרת. במילים אחרות הסכם כזה שכנ"ל, ישרת אך ורק את חברת הביטוח. ואתם, תיוותרו עם כאבי הפגיעה, ו"כאבים בכיסכם".

סקר שוק

חרף העובדה שיתכן ותמצאו לנכון, לסבור, כי פרסומת מסוימת של חברת ביטוח לרוב מפורסמת ומובילה, עשויה באופן טוב יותר ומשכנע. ובכן ובכל הכבוד, החיים אינם סרט בטלוויזיה ובוודאי לא פרסומת של חברה בעלת אמצעים. כזו, שברצונה בראש ובראשונה למכור לכם ביטוח. לכן, יש לברר במספר חברות ביטוח ולבדוק, היכן תקבלו את ההצעה הרלוונטית ביותר עבורכם ובמחיר המשתלם לכם ביותר. שוב ולמותר לציין, כי מציאת חברת הביטוח המתאימה לכם, מהווה בחירה שדורשת התמצאות וידע מקצועי. לכן, רק בעזרת עורך דין מומחה בתביעות נזיקין, עבודה וביטוח, תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה והכה חשובה, המהווה כחיים או מוות של ממש.

מקרה רלוונטי מהפסיקה...

להלן מקרה אשר הוכרע, בחודשים האחרונים, בין כתליו של כבוד בית המשפט השלום בתל אביב. במקרה זה, עובדת רכשה ביטוח המכסה מקרה של אובדן כושר עבודה. וזאת, באחת מחברות הביטוח הפרטיות והמפורסמות בארץ. בטרם נחתם הסכם הביטוח, הצהירה התובעת כי אינה סובלת ממחלות עצבים, הפרעות נפשיות ו/או כאבי גב. אולם דה עקא, כי התובעת, החלה בשלב מסוים בחייה להרגיש שלא בטוב, עד שאובחנה כחולה, לא עלינו, בטרשת נפוצה. כאשר, הגישה התובעת את הבקשה לחברת הביטוח, לקבלת דמי התגמולים, שכן כושר עבודתה נפגע. אזי, חברת הביטוח דחתה את תביעתה של המבוטחת בטענה, כי זו הסתירה את דבר מחלתה מחברת הביטוח. ולכן, זו אינה זכאית לתשלומים, כמוסכם בחוזה.

בראותה זאת, פנתה התובעת אל כבוד בית המשפט, שחייב את חברת הביטוח לשלם לתובעת תגמולים, על המגיע לה בגין התקופה שבין 2005-2006. לאחר, ששוב הפסיקה חברת הביטוח לשלם לתובעת את התגמולים כדין. ניגשה האחרונה, שוב, לקבלת סעד מכבוד הבית המשפט השלום. הפעם כבר פסק ביהמ"ש, כי מעבר לכספי התגמולים אותם על חברת הביטוח שהחלה לשלמם כנדרש. על האחרונה לפצות את התובעת, בגין עוגמת הנפש שנגרמה לה בסך 50,000 ₪. על תשלום ביתר של מס הכנסה חויבה חברת הביטוח לשלם לתובעת סך של 30,000 ₪. כמו כן, על תשלום באיחור חויבה הנתבעת לשלם לתובעת סכום בסך של כ-64,000 ש"ח וכן חויבה חברת הביטוח בתשלוםריבית מיוחדת על עיכוב התשלום הראשון. לסיום חויבה חברת הביטוח בהוצאות המשפט של התובעת בסך של 20% מסכום הפיצוי. וכל זאת, כאשר נקבע כי בעצם הפרת החוזה בין חברת הביטוח לתובעת, הרי שנשמטה קרקע היציבות מתחת לרגליה של התובעת. ולכן, לא רק שלא קיבלה את הכספים שהגיעו לה, התובעת הייתה צריכה להיאבק בחברת הביטוח, החזקה וחסרת תום הלב, כאשר הינה במצב בריאותי רעוע ביותר. וכל זאת, שלא לדבר על "השקט הנפשי" שמבטיחות חברות הביטוח ואשר הופר במקרה זה ומופר הלכה למעשה וברגל גסה שוב ושוב.

לכן, היה ונפגע כושר עבודתכם? ו/או יש בידכם פוליסת ביטוח פרטי או שהנכם מעוניינים לרכוש פוליסה שכזו? אל תהססו ופנו עוד היום אל משרדנו ואנו נשמח לסייע בידכם ולהפעיל את הכשרתנו, השכלתנו וניסיוננו בכדי למכסם את מיצוי זכויותיכם ו/או לסייע בידכם לבצע את החלטות והבחירות המושכלות והטובות ביותר עבורכם.

לייעוץ לחצו כאן