הליכי גירושין מהווים את אחד התהליכים הקשים והטראומטיים, אשר עוברים על בני הזוג הנפרדים בגט." />
עו”ד גירושין

גירושין

הליכי גירושין מהווים את אחד התהליכים הקשים והטראומטיים, אשר עוברים על בני הזוג הנפרדים בגט. עם זאת, מי שנפגע שבעתיים, הינם הילדים המשותפים של בני הזוג, הנצים, אשר לא אחת מוצאים עצמם בתווך בין שני הוריהם. אותם הורים, שהפכו לאויבים ולעתים משסים את ילדיהם האחד בשנייה. בנוסף, התוצאות מהבחינה המשפטית של הליך הגירושין והדרך להתנהל בתוכו, הינם קריטיים ביותר. כאשר התוצאות הנ"ל, מהווים בעצם את הפרמטר החשוב ביותר והעיקרי בהליכי הגירושין. כיוון, שלאחר שכל המסכת, המהווה לעתים כשבעה מדורי גיהינום, מסתיימת. הרי, כי נותרים בני הזוג הגרושים וילדיהם, המשותפים, עם הסכם גירושין במקרה הטוב ובתקווה שהוגן. או, כפי שקורה במקרים פחות טובים ובאופן די תדיר, עם פסק דין של הערכאה השיפוטית הרלוונטית. קרי, בית המשפט לענייני משפחה, או הערכאה הדתית, כגון בית הדין הרבני במקרה של גירושי בני זוג יהודים, לצורך העניין. הסכם הגירושין או פסק הדין, הם שיקבעו, לפחות בשנים הקרובות בחלק מנושאים קריטיים בחשיבותם כולל, מה יהא בדבר גורלם של ילדיהם המשותפים של הגרושים, כגון הסדרי ראיה, מזונות ילדים, שאלות בדבר אופי החינוך שיינתן לילדים, וכמו כן, נושאים כגון, חלוקת הרכוש המשותף וכיו"ב.

הסכם גירושין כפתרון המועדף

ישנם מקרים לא מעטים, אשר בהם, בני הזוג המתעתדים להתגרש מקיימים ביניהם ערוץ תקשורת מינימלי לפחות. או, במקרים של בעלי המזל, הקשר בין המתגרשים הינו טוב יחסית. כפי המשפט הידוע, "צריך לדעת עם מי להתחתן וחשוב לא פחות לדעת לבחור אף ממי להתגרש". משפט זה שנאמר בחצי קריצה ובציניות, מגלם בתוכו אמיתה חשובה ביותר. קרי, שישנם בני זוג אשר הליכי הגירושין ביניהם הנם לפחות בלהבות נמוכות יחסית ואין, כמעט, ליבוי של המדורה ביצרים ותככים. לכן ובמקרה כזה, בו מתאפשרת איך שהוא תקשורת סבירה בין בני הזוג. הרי, שכדאי לפתור את המשבר, חילוקי הדעות ו/או אף הסכסוך, בעזרת עריכת הסכם גירושין. שכן, כך בהגעה להסכמה, על אופי היום שאחרי, על כל המשתמע מבחינת הנושאים הנ"ל. כגון, משמורת על הילדים, חלוקת הרכוש, מזונות וכיו"ב. הרי, עדיפה הסכמה כמה שניתן על הנושאים הללו, מאשר התגוששות בבתי המשפט על חשבון הילדים. וכן, איבוד כספים אשר יזרמו הישר אל כיסם של עורכי הדין. ובנוסף, יותירו אתכם לבסוף עם פסק דין שלא תאהבו, ממומרים על בן הזוג לשעבר וכל העולם, בלי הסדרי ראיה מספקים עם הילדים ובלי הכסף שנזל מהידיים, הישר, אל כיסם של עורכי הדין. וזאת, באופן מיותר ולכן, חבל.

כיצד להתנהל לקראת הליכי גירושין?

ובטרם עריכת הסכם הגירושין, היה והבנתם, כי הנכם עומדים להתגרש מבן/בת הזוג, אם בהחלטתכם שלכם, נתפסתם בוגדים ועוד סיבות נוספות הרבות כגרגרי הרימון. הרי, שנדרשת התנהלות מיוחדת, ושינוי "דיסקט" בראשכם. שכן, ועם כל הכאב והצער שבדבר, אותם בן/בת זוג אשר היו שותפכם לדרך. הרי, שכעת האינטרסים של שניכם לפחות בחלקם, הינם שונים שלא לומר מנוגדים. לכן ראשית, שמרו על דיסקרטיות, הימנעו מלספר על ידיעתכם על הגירושים, הקרבים, לחברים משותפים. ובעיקר ובוודאי, שלא לספר לצד השני קרי בן/בת הזוג. שכן, ברגע היוודע לצד השני, כי הנכם הולכים לכיוון של פירוק החבילה בגט, או שגילתם זאת על הצד השני. הרי, שעורך הדין של הצד השני, עלול לשכנעם לפעול כנגדכם. וזאת, אם במישור הראייתי, קרי איסוף הוכחות ועד דברים חמורים בהרבה כגון לכלוך עליכם בפני חברכם המשותפים ו/או גרוע מכך לפני הילדים ו/או וכפי שקורה לא אחת אף במשטרה.

בנוסף ואחת הפעולות הראשונות, בהן עליכם לנקוט ,הינה פניה אל עורך דין המתמחה לפחות בדיני משפחה בכלל וגירושין בפרט. אל לכם, להתלבט ולא מומלץ כלל לחצות את הדרך הארוכה של דיני הגירושין לבדכם. שכן, מבחינה כספית תפסידו הרבה יותר, מאשר תשקיעו בעורך דין ועדיף מצוין. בנוסף, היה ואינכם עו"ד, או משפטנים, הרי שמטבע הדברים לא תהא בידכם האפשרות להכין, לבדכם, הסכם גירושין המשרת את האינטרסים שלכם ולהתמקח על סעיפיו מתוך ידע והבנה אמתיים. וכל זאת, שלא לדבר על להתגונן למול הצד השני בבית המשפט, קל וחומר שהינו מצויד ומלווה בעו"ד. לכן, חובה להתייעץ עם עו"ד מומחה כאמור, ובהקדם האפשרי!

בנוסף ובהמשך לרצונכם הלגיטימי, לשלם כמה שפחות כסף לעורך הדין. הרי, וכפי שמוזכר לעיל, יש לשאוף להסדרת העניינים המשפטים ביניכם לבן/בת זוג בהסכם גירושין, אשר עורך הדין יגישו לבית המשפט לענייני משפחה, או לערכאה הדתית הרלוונטית. וזאת, בכדי שיקבל תוקף של פסק דין. במידה ולא ניתן להגיע להסכם, עם הצד השני, הרי שעורך הדין המומחה יפנה לאחת מהערכאות המשפטיות. קרי, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לצורך העניין. והכול, בהתאם לכל מקרה וגופו. קרי, לעתים כדאי יותר להתחיל את ההליכים בבית המשפט לענייני משפחה, שקונה סמכות עקב כך. ולעתים, כדאי דווקא בבית הדין הרבני. הכול תלוי מקרה ומקרה.

לכן, היה ונקלעתם להליכי גירושים, אל תהססו ופנו עוד היום אל עורכי הדין במשרדנו, אשר מתמחים בתחום של דיני משפחה בכלל ודיני גירושין בפרט. ובנוסף, עוד תחומים רלוונטיים, אשר יסייעו לנו להעניק לכם את הטיפול הטוב ביותר והמתאים ביותר למידותיכם. כאשר, בראש מעייננו, הגעה להסכמה בין הצדדים כמה שניתן בשלום, וזאת תוך שנערוך עבורכם הסכם גירושין התפור בדיוק לפי מידותיכם, כחליפה.