אדם שלרוע מזלו נפגע בתאונת דרכים, יפנה לחברת הביטוח שלו בכדי שתפצה אותו על נזקיו וזאת כמובן במידה והפיצוי מגיע לו על פי דין." />
עו”ד מטרתם של חוקרי חברת הביטוח

נפגעתם בתאונת דרכים? היזהרו מחוקרים פרטיים!

מאת: שטרייכמן - גלפנד משרד עורכי דין בבאר שבע

מטרתם האמתית של חוקרי חברת הביטוח

לא אחת, לאחר הגשת תביעה לחברת הביטוח מגיעים אל הנפגע חוקרים פרטיים בשליחות חברת הביטוח באמתלות וכיסויים שונים. לרוב, יציגו החוקרים עצמם, כמנסים לסייע לנפגע ולעזור לו לזכות בתביעתו. ישנם חוקרים אשר יציגו עצמם כסוקרים, עובדי משרד בא כוחו של הנפגע, או כעובדי הביטוח הלאומי וכדומה. יצוין, כי כאשר יוצרים עם הנפגע קשר חוקרי הביטוח הלאומי באמת, יש לענות לשאלותיו. חוקר מהביטוח הלאומי אמתי נדרש להחתים את הנפגע על עדותו מולו. לאור האמור, חשוב לזכור תמיד, כי החוקרים הפרטיים, המגיעים לאחר התאונה, הנם עובדי חברת הביטוח הנתבעת ולכן, נאמנותם נתונה לה כמפרנסת ומעסיקה אותם. לכן, אין לתת אמון לעולם בחוקרים פרטיים, לאחר מעורבות בתאונת דרכים, ויש לנקוט משנה זהירות.

כיצד נתמודד עם אותם חוקרים?

כלל ראשון להתמודדות עם חוקרי חברת הביטוח, בשום פנים ואופן לא ליצור איתם כל מגע ואין לדבר איתם. חוקרי הביטוח מומחים בדיבוב הנפגע, כך שבתום ליבו, הנו מספר להם פרטים שאף לא דמיין כי עלולים לפגוע בסיכויי תביעתו. זאת, כאשר השיחות תמיד מתועדות באופן יסודי ולעיתים מגמתי. בנוסף, לאור מודעות הנפגע, כי הנו עלול להיחקר על ידי עובדי חברת הביטוח, עליו לנקוט משנה זהירות ולזכור, כי כל הצעת עבודה, במיוחד אטרקטיבית, שכן חדש או אף סתם אדם שפגש ברחוב, יכול להיות בעצם חוקר מחברת הביטוח, המנסה לפגוע בסיכויי תביעתו, כמה שיוכל. יודגש ויובהר, כי לרוב החומר המתועד בידי החוקרים, הנו קביל בבית המשפט וחוקרי הביטוח, כמקצוענים, מודעים היטב למגבלות הדין חרף, שלמרבה הצער, לעיתים חוצים אותן.

לייעוץ לחצו כאן