סכסוך שכנים, פשוט או מורכב ככל שיהיה, מחייב את השכנים לפעול לאורך כל הדרך לפי סטנדרטיים מקובלים, ע"פ חוקים ותקנות ואין, גם אם היו רוצים בכך, לנהוג ככל העולה על רוחם.
 
" />
עו”ד סכסוכי שכנים

סכסוכי שכנים - מקרקעין

מאת: שטרייכמן - משרד עורכי דין
 
רבים מאיתנו גרים במקרה הטוב, בתוך בניין רב קומות אחד ובמקרה הפחות טוב כחלק מקומפלקס בניינים. לכל אחד מאיתנו שכנים שיכולים לגור בסמוך אלינו בכיוונים שונים, להיות מגילאים שונים וממגזרים שונים.
 
למרות שנראה כי סכסוך שכנים הינו "תופעה" חדשה שלא הייתה בעבר אין זה נכון שכן כבר בתנ"ך נכתב כי "טוב שכן קרוב מאח רחוק".
 
סכסוך שכנים יכול לנבוע מסיבות רבות. בין היתר: הטרדות חוזרות ונשנות של שכן, רעש, שימוש בשטחים משותפים, מריבות על חנייה, שימוש בגג הבניין, הקמת משרד / קליניקה בבניין וכדומה.
 
סכסוך שכנים, פשוט או מורכב ככל שיהיה, מחייב את השכנים לפעול לאורך כל הדרך לפי סטנדרטיים מקובלים, ע"פ חוקים ותקנות ואין, גם אם היו רוצים בכך, לנהוג ככל העולה על רוחם.
 
לא פעם, טיפל משרדנו, שטרייכמן משרד עורכי דין, במקרים בהם ישנה חריגה משמעותית מהסטנדרטיים המקובלים, מהחוקים ומהתקנות של שכן ולכן חשוב והכרחי לאפשר לעין מקצועית הבקיאה בתחום לבחון את נסיבות המקרה, לייעץ כיצד לפעול בנושא והאם הצד השני הפר את החוק והאם עליו לשלם פיצוי על כך.
 
חשוב גם לציין כי מניסיוננו העשיר בתיקים מסוג זה, "שיטות הטיפול" בסכסוכי שכנים הינן רבות ומגוונות וזאת מעבר ללימוד התקנות והחוקים. למשל ניתן לפנות לגורמי עירייה רלוונטיים, למשרדי הממשלה השונים ובמקרים ספציפיים למפקח על המקרקעין.
 
סכסוכי שכנים הינו תחום הדורש התייעצות עם עו"ד המומחה בתחום שיאפשר ללקוח מחד להגן על זכויותיו ולמצות את זכויותיו מאידך.
 
אם גם אתם סבורים שאתם בעיצומו של סכסוך שכנים או שאתם עתידים להיכנס לסכסוך כזה ונגרם  או עתיד לקרות לכם נזק כזה או אחר, הנכם מוזמנים לפנות אל שטרייכמן משרד עורכי דין  הן טלפונית הן באמצעות האינטרנט ואנו נעמוד לשירותכם ונעשה כמיטב יכולתנו על מנת לממש את זכויותיכם.

לייעוץ לחצו כאן