עו”ד רשלנות בניתוחים פלסטיים

רשלנות בניתוח פלסטי

מאת: שטרייכמן - משרד עורכי דין
 
בשנים האחרונות גבר וגובר הביקוש לביצוע ניתוחים פלסטיים. הביקוש והיכולת לבצע ניתוחים פלסטיים נובע מהקדמה הטכנולוגית שמאפשרת לנשים וגברים לעבור ניתוחים פלסטיים והן מעליית המודעות אצל האנשים לאפשרויות השונות.
האזורים העיקריים לביצוע הניתוחים הינם: הפנים, החזה, האגן, הגפיים והצוואר.
 
הניתוח הפלסטי יכול להתבצע בשל צורך רפואי למשל: פגם בלידה, לאחר כוויות, לאחר תאונות ופציעות. לעומת זאת, ישנם ניתוחים פלסטיים הנובעים מרצון לשינוי אסטטי של המבקש.
סיבות רבות יכולות להיות לרצון זה וביניהם חיזוק הביטחון העצמי למשל: הגדלת חזה, שינוי צורת האף, קמטים, שאיבת שומן ועוד.
 
ניתוח שאינו דחוף והנובע מבחירתו האישי של המטופל מוגדרת כ"ניתוח אלקטיבי" –קרי,  ניתוח מרצון ואולם, גם ניתוח שלכאורה נובע מרצון לשיפור אסטטי בלבד יכול לנבוע גם מבעיות רפואיות והרצון לשיפור אסטטי הוא רק אחד מתוצאות הניתוח הרצויות.
למשל: בחורה בעלת משקל עודף הסובלת מכאבי גב, כאבי ברכיים ובטחון עצמי נמוך תרצה לבצע ניתוח לשאיבת שומן. ניתוח מעין זה מעיד כי  "שיפור" החלק האסטטי הוא רק אחד המתוצאות שיתקבלו כתוצאה מניתוח זה.
 
יוצא כי, ניתוח פלסטי, פשוט או מורכב ככל שיהיה, מחייב את הרופא לסטנדרטיים רפואיים מקובלים שאין לחרוג מהם החל מהכנת החולה לניתוח, בדיקה והערכת מצבו הרפואי והפיזי טרם הניתוח, הסבר מפורט ומקיף על הסיכונים והסיבוכים הטמונים בניתוח, כלה במתן טיפול נאות ומקצועי ולבסוף מעקב נכון וקשוב אחר תוצאות הטיפול אצל המטופל.
 
לא פעם, נתקל משרדנו, שטרייכמן - משרד עורכי דין, במקרים בהם ישנם חריגה קיצונית מסטנדרט הטיפול הרפואי שניתן, הן בבדיקות טרם תחילת הטיפול והן בסיומו. לאור זאת, חשוב והכרחי לאפשר לעין מקצועית הבקיאה בתחום לבחון את נסיבות המקרה ולבחון האם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח פלסטי.
 
חשוב גם לציין כי מנסיוננו העשיר בתיקים מסוג זה, חומרת הנזק שנגרם לעיתים אינו מובן כהלכה אצל המטופל, ולעיתים רבות המטופל סבור כי נזקו לכאורה מסתכם בתשלום אשר שילם על הטיפול ואינו מודע כלל לנזק הכללי שהתגבש אצלו כתוצאה המניתוח ומהסבל הכרוך בטיפולים נוספים ובניתוחים נוספים שיהיה עליו לעבור שאף הם ברי פיצוי.
 
תחום הרשלנות הרפואית בניתוחים פלסטיים הינו אחד מתוך קשת רחבה של תחומים ואולם מכיל בתוכו מגוון רחב של נושאים הדורשים מעוה"ד המטפל ניסיון בתחום ורמת בקיאות גבוהה שיסייעו לו לטפל בתיק ביעילות ובמקצועיות תוך שימת בריאותו של הלקוח במרכז.
 
מזה שנים שלמשרדנו עו"ד ייעודיים הועסקים אך ורק בתחום זה, למודי ניסיון משני צידי המתרס, עו"ד מקצועיים הפועלים בשיתוף פעולה יחד עם המומחים רפואיים בכירים בעלי שם בתחום רפואת השיניים, הזוכים להערכה רבה הן מצד קולגות לתחום, הן מצד בתי המשפט. שילוב המוליד שירות משפטי מקצועי ואיכותי כאחד.
 
אם גם אתם סבורים שייתכן וניתן לכם טיפול רשלני ונותרתם אם נזק כזה או אחר, הנכם מוזמים לפנות אלינו הן טלפונית, הן באמצעות אתר האינטרנט ואנו נשמח לעמוד לשירותכם ונעשה כמיטב יכולתנו על מנת לממש את זכויותיכם.