מי מאיתנו לא עבר טיפולי שיניים, החל מעקירה פשוטה ועד לתכנית שיקום מלאה הכוללת השתלת שתלים, הרכבת כתרים ועוד. רפואת השיניים הנה חלק בלתי נפרד מתחום הרפואה ואף היא חשופה לעתים למקרי רשלנות רפואית או לחריגה מסטנדרט רפואי מקובל וסביר." />
עו”ד רשלנות ברפואת שיניים

רשלנות ברפואת שיניים

מאת: שטרייכמן גלפנד - משרד עורכי דין באר שבע

 

מי מאיתנו לא עבר טיפולי שיניים, החל מעקירה פשוטה ועד לתכנית שיקום מלאה הכוללת השתלת שתלים, הרכבת כתרים ועוד. רפואת השיניים הינה חלק בלתי נפרד מתחום הרפואה ואף היא חשופה לעיתים למקרי רשלנות רפואית או לחריגה מסטרנט רפואי מקובל וסביר.

בשנים האחרונות רפואת השיניים הלכה והתפתחה ועמה טיפולים חדשניים, מורכבים ומסובכים המחייבים ידע, מקצועיות ובקיאות רבה מצד רופאי השיניים שכן כל חריגה מאלה עשויה לגרום למטופל נזק מאד משמעותי שהטיפולים לתיקונו יסבו למטופל הן סבל רב, הן הוצאות רבות.

יוצא כי, טיפול שיניים, פשוט או מורכב ככל שיהיה, מחייב הרופא לסטנדרנטים רפואיים מקובלים שאין לחרוג מהם, החל מהסבר מפורט ומקיף על הסיכונים והסיבוכים הטמונים באותה פרוצדורה, כלה במתן טיפול נאות ומקצועי ולבסוף מעקב נכון וקשוב אחר תוצאות הטיפול אצל המטופל.

לא פעם, נתקל משרדנו, במקרים בהם ישנה חריגה משמעותית בסטנדנרנט הטיפול הרפואי שניתן, הן בתחילת הטיפול, הן בסיומו ובהחלט חשוב והכרחי, לאפשר לעין מקצועית הבקיאה בתחום לבחון את נסיבות המקרה ולבחון האם מדובר ברשלנות רפואית.

חשוב גם לציין כי מנסיוננו העשיר בתיקים מסוג זה, חומרת הנזק שנגרם לעיתים אינו מובן כהלכה אצל המטופל, ולעיתים רבות המטופל סבור כי נזקו לכאורה מסתכם בתשלום אשר שילם על הטיפול ואינו מודע כלל לנזק ההרסני שהתגבש אצלו בפה כתוצאה מאותו טיפול ולכאב והסבל הכרוך בטיפולים שיהיה עליו לעבור שאף הם ברי פיצוי. 

תחום הרשלנות ברפואת השיניים הינו תחום אחד מתוך קשת רחבה של תחומים ואולם מכיל בחובו מגוון רחב של נושאים הדורשים מעוה"ד המטפל ניסיון בתחום ורמת בקיאות גבוהה שיסייעו לו לטפל בתיק ביעילות ובמקצועיות תוך שימת בריאותו של הלקוח במרכז הדברים. 

למשרדנו עו"ד ייעודיים העוסקים אך ורק בתחום זה, למודי ניסיון משני צידי המתרס, עו"ד מקצועיים הפועלים בשיתוף פעולה יחד עם מומחים רפואיים בכירים בעלי שם בתחום רפואת השיניים, הזוכים להערכה רבה הן מצד קולגות לתחום, הן מצד בתי המשפט. שילוב המוליד שירות משפטי מקצועי ואיכותי כאחד.

אם גם אתם סבורים שיתכן וניתן לכם טיפול רפואי רשלני ונותרתם אם נזק כזה או אחר, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו, שטרייכמן גלפנד משרד עו"ד, הן טלפונית, הן באמצעות אתר האינטרנט ואנו נשמח לעמוד לרשותכם ולעשות כמיטב יכולתנו על מנת לממש את זכויותיכם.