עו”ד רשלנות רפואית ברפואת חירום

רשלנות רפואית ברפואת חירום

כמעט כל אדם, נזקק או יזדקק אי פעם בחייו לאשפוז, בחדר מיון, או במחלקה לרפואה דחופה בבית חולים זה, או אחר. המייחד את האשפוז במחלקות הרפואה הדחופה, שימוש בשירותי אמבולנסים כמגן דוד אדום וניידות טיפול נמרץ, הינו דחיפות הצורך לקבלת הטיפול. וכן, החשיבות טרם קבלתו, לזיהוי סוג ואופן הטיפול, אותו יש להעניק לחולה. וזאת כאשר, לא אחת ההבדל בין טיפול נכון והתנהלות נכונה, בכל הנוגע לרפואה דחופה, מהווה מטבע הדברים את ההבדל בין הצלת חייו של המאושפז, או פטירתו חלילה. לכן, לאור זאת, כי המדובר בעיקר בלקיחת החלטות במהירות. שאזי, היה ומדובר בטעות של הצוות הרפואי, אשר אינה עומדת בגדר הסטנדרטים של רופא או צוות רפואי סבירים, שלא לומר טעות "טיפשית". הרי, שבמקרים כגון האחרונים, הטרגדיה והאובדן, הינם אף גדולים וקשים יותר לעיכול והשלמה.

לרשלנות רפואית בתחום הרפואה הדחופה, עלולים להיות סיבות שונות וביניהן: אבחון שגוי ולקוי של מצבו הרפואי של המאושפז, כפי שיתואר בהמשך, טיפול שלא ניתן בזמן, חוסר השגחה מספקת אחר מטופל שנמצא בתחומי בית החולים, טיפול עזרה ראשונה בשטח לקוי באמבולנס ו/או בשטח הפגיעה, מתן תרופות שאינן מתאימות ועוד...

מקרה רלוונטי מהפסיקה...

אם כן, אחת הסיבות העיקריות להתרחשותם של מקרי רשלנות רפואית, בתחום זה של הרפואה הדחופה, הינו אבחון שגוי עוד במחלקת המיון של בית החולים. דבר זה כנ"ל, עלול להביא להחלטה, על מתן טיפול שאינו מתאים, למצבו הרפואי של המטופל. ועקב כך, עלול מצבו הבריאותי של הלזה להתדרדר, עד כדי מצב של איבוד חייו חלילה.

ובכדי להמחיש את האמור, למרבה הצער, לא חסרות דוגמאות מחיי היום יום. וזאת כאשר, רשלנות רפואית כגון הנ"ל, גרמה לפגיעה אנושה בבריאותו של מטופל, שלא אובחן כראוי, ואשר הביאה לסיום המקרה, באופן הגרוע ביותר.

במקרה שהגיע אל כבוד בית המשפט המחוזי וכן, הוכרע על ידיו, דובר ברוכב אופנוע, אשר איתרע מזלו ונפגע בתאונת דרכים. עם זאת, מזלו של אותו רוכב אופנוע הוסיף לחמוק מידיו, שכן, הלה נפל קורבן בהמשך, לרשלנות רפואית. אותו רוכב אופנוע, הגיע פצוע אל חדר המיון, בכדי לעבור משם להמשך טיפול מתאים. עם זאת, למרבה הצער קרע חלקי שהיה באבי העורקים, של אותו אופנוען, אינו אותר בבדיקתם של הרופאים. לכן, הטיפול שנתנו האחרונים לרוכב האופנוע, שכלל מתן נוזלים בלחץ ואי שמירה על לחץ דמו של האופנוען. וכל זאת, עקב אבחון לקוי את מצבו כאמור, של הפצוע, גרמו להחמרה באזור אבי העורקים כנ"ל. דבר שהוביל, בסופו של יום, למותו של רוכב האופנוע. כבוד בית המשפט, שקיבל מטבע הדברים את גרסתם של התובעים, פסק לטובת העיזבון של הנפטר סכום בסך של 3.2 מיליון ₪.

לכן, היה והנכם סובלים מנזק אשר נגרם לכם, תוך אשפוזכם במחלקה לרפואה דחופה, קרי מחלקת מיון באחד מבתי החולים, או שהשתמשתם בשירותיהם של ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים של מד"א וכיו"ב. הרי, יתכן שנפלתם קורבן לרשלנות רפואית, על כל המשתמע מהדבר ובעיקר בנוגע למיצוי זכויותיכם, בדמותם של פיצויים והשתתפות בהוצאותיכם הרפואיות. זכויות אלה, הבאים כאמור, לידי ביטוי בסכומי כסף משמעותיים ביותר, מהוות קרש הצלה של ממש מהמצב הלא פשוט, אשר למרבה הצער הנכם מצויים אך בתחילתו. אך מסע זה, אל לכם לצעוד בו לבד. לכן, פנו עוד היום למשרדנו ונשמח לסייע לכם, בדרככם, למצוי מקסימאלי של זכויותיכם.